Shadow

Recenzja filmu „Body/Ciało”

Zwiastun filmu „Body/Ciało” Magdaleny Szumowskiej

Jest to najnowszy film Magdaleny Szumowskiej, który powstał na podstawie scenariusza Michała Englerta i Magdaleny Szumowskiej. Premiera światowa przyniosła duży sukces, w tym nominację do Złotego Niedźwiedzia i nagrodę w postaci Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszego reżysera 2015 roku. Polska premiera wiosną 2015, więc powoli możemy szykować się do degustacji tego ciekawego filmu.

Dramat opisuje historię prokuratora śledczego, który zmaga się z cierpieniem po śmierci żony oraz z chorobą córki. Główny bohater to realista, twardziel mocno stąpający po ziemi, któremu obce są wszelkie zjawiska metafizyczne, duchowe i mistyczne. Wierzy tylko w to, co namacalne i dające się realnie wytłumaczyć i potwierdzić. Z drugiej strony przedstawiony mamy obraz chorej córki, która po śmierci matki załamuje się i buntuje na tą niesprawiedliwość poprzez odmawianie jedzenia. Tym zachowaniem doprowadza do groźnej dla życia anoreksji. Gdy zaczyna uczęszczać podczas leczenia na zajęcia rehabilitacyjne, które są prowadzone przez kobietę, która uważa się za medium, to wówczas rozpoczyna się naprawdę ciekawa i intrygująca dyskusja pomiędzy tym, co realne i rzeczywiste, a światem nadprzyrodzonym, który według wielu osób nieustannie ze sobą współpracuje i jest ściśle związany. Nie trudno się domyśleć, że po stronie tego świata rzeczywistego jest nasz prokurator, a z drugiej strony mamy Annę, która jest medium. Uczy ona córkę prokuratora tego niewidzialnego świata i pokazuje, że ze zmarłymi można się komunikować i żyć z nimi w pełnej harmonii.

Przygotujmy się, zatem na ciekawe dyskusje i wspaniałą grę aktorską w wykonaniu: Janusza Gajosa, Maji Ostaszewskiej i Justyny Suwały. W pozostałych rolach zobaczymy: Tomasz Ziętek, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska, Władysław Kowalski i Małgorzata Hajewska- Krzysztofik.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *