Shadow

Powrót do przeszłości

Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale w modzie wiele rzeczy wciąż powraca. W tym momencie bardzo modny ponownie stał się styl, który dokładnie możemy zobaczyć na filmach z lat 30., 40., i 50.. Także fryzury oraz dodatki z tego okresu są w tym momencie bardzo modne. Styl ten popularnie nazywa się vintage. Długo zastanawiałam się dlaczego kobiety tak lubią do niego wracać i chyba znalazłam odpowiedz!

Styl vintage pozwala każdej z nas poczuć się wyjątkowo i oryginalnie. Co więcej istnieje w nim duża różnorodność i wolność. Dlatego też każda kobieta może znaleźć w nim elementy dla siebie! Styl ten jest idealny dla osób, które lubią ciekawe trendy oraz rozwiązania. Co więcej, możemy zauważyć, że jest on także popularny wśród profesjonalistów. W ostatnim czasie bardzo często pojawia się podczas sesji zdjęciowych wykonywanych przez znanych fotografów. Czasem elementy stroju są zupełnie niedostępne już w sklepach i można je znaleźć jedynie w szafach.

Ubrania oraz różnego rodzaju dodatki w stylu retro czy vintage  można znaleźć w różnych miejscach. Przyznaję, że sieć jest to tego najlepszym miejscem, ale warto także zajrzeć do naszych szaf lub przejrzeć dawne ubrania naszych mam. Na pewno znajdzie się tam coś ciekawego, co będziemy mogły wykorzystać przy tworzeniu stylizacji. Warto także zajrzeć do sklepów internetowych, ciekawe ubrania w różnych stylach można znaleźć na: https://www.atnee.pl/ . Sklep jest robiony z pasją i widać, że zawsze znajdują się tam rzeczy modne, w konkretnym sezonie. Warto pamiętać, że styl vintage w dużej mierze opiera się także na doborze odpowiednich dodatków. Oprócz odpowiednich krojów warto także pamiętać właśnie o dobraniu pasującej biżuterii lub torebki. Ciekawym pomysłem może okazać się także poszukiwanie odpowiednich ciuchów w szmateksach. Można znaleźć tam przeróżne perełki. Niestety wiąże się to z dużą ilością czasu poświęconego na szperanie! Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy warto otworzyć się na nowości. Styl ten jest bardzo luźny i daje wiele możliwości, tylko wymaga od tworzącego kreatywnego podejścia. Jeśli tylko zdecydujesz się na stworzenie stylizacji w tym stylu, warto poszukać wcześniej ciekawych inspiracji.

Kolejnym elementem, który uwiódł kobiety w tym stylu jest elegancja i dobry smak. Ubrania powinny być dopasowane do naszej figury oraz wzrostu. Można dobrać przeróżne fasony i kolory, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie w stylu retro. Ubrania w tym stylu są luźne i często dają wygodę noszenia, ale z tego powodu też rozmiar musi być dobrze dobrany. Zbyt duży rozmiar może spowodować, że będziemy wyglądały źle, a całość da wrażenie jakbyśmy miały na sobie worek. A nie o to nam chodzi. Odpowiednio dobrane rozmiary do naszych wymiarów sprawią, że będziemy wyglądały kobieco, a jednocześnie na luzie. Szczupła osoba w zbyt za dużych koszulkach czy spodniach straci okazję na pokazanie swoich lekkich krągłości i może sprawić, że sylwetka straci naturalne proporcje. Założenie zbyt małych i za krótkich marynarek może sprawić, że będziemy także wyglądać niekorzystnie. W tym stylu nie ma możliwości na wybór nieodpowiedniego rozmiaru.

Polecam Wam przejrzenie różnych stylizacji w tym stylu, bo jestem pewna, że każda z Was znajdzie w nim coś dla siebie!

Przeczytaj także