Shadow

Pomysłowe kalendarze adwentowe

Niegdyś posiadać kalendarz adwentowy to był rarytas – dziś można go dostać wszędzie i w każdych ilościach. Wciąż jednak istnieje ta magia i nutka tajemniczości, gdy przez kolejne 24 dni otwiera się okienko za okienkiem, by dostać upragnioną czekoladkę i zobaczyć rysunek, który się pod nią chowa. Magia kalendarza adwentowego mimo upływu czasu nie zanika. Rok w rok dzieci cieszą się z otwierania okienek i zjadania czekoladek, które są w nich ukryte. Niekiedy ciężko im jest oprzeć się pokusie otwarcia tylko jednego okienka, ale czego to się dzieciom nie wybaczy 🙂

Dziś można przebierać w różnych wzorach kalendarzy adwentowych, które dostępne są zarówno w wielkim supermarkecie, jak i w małym osiedlowym sklepiku. Kalendarze te są piękne – niezwykle kolorowe, z cudnymi obrazkami, które kuszą dzieciaki. Spotkałam się nawet z różnymi smakami czekoladek, więc jest w czym wybierać. Jednak, czy takie pójście na łatwiznę Cię satysfakcjonuje?

Mnie NIE.

Znacznie więcej radości da dziecku kalendarz adwentowy, który będzie mogło stworzyć razem z Tobą. W tajemnicy przed dzieckiem w okienka będziesz mogła droga MAMO ukryć nie tylko zwykłe czekoladki, ale wszystko to na co Ci przyjdzie ochota. Taki kalendarz adwentowy będzie dla dziecka zagadką, przez co z jeszcze większą niecierpliwością i radością będzie czekać na kolejny dzień. Jeżeli chcesz by ten Adwent był dla malucha niezapomniany, jeżeli chcesz by poczuł on jeszcze silniej magię świąt to zachęcam do kreatywności 🙂 Pomysłów na własny kalendarz adwentowy jest mnóstwo – zamieszczam poniżej kilka.

kalendarz-1

kalendarz-2

kalendarz-2a

kalendarz-3

kalendarz-4

kalendarz-5

kalendarz-6

kalendarz-7

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *