Shadow

Pokój dziecięcy jako oaza designu – tylko dzięki fototapetom!

Wydawać by się mogło, że pokój dziecięcy to pomieszczenie mało wymagające z punktu widzenia aranżacji wnętrz. To jednak nieprawda. Okazuje się, że rodzice (którzy rzecz jasna pragną zagwarantować swoim pociechom wszystko to, co najlepsze) starają się ze wszystkich sił, aby zapewnić  im pokoje nie tylko bezpieczne i przestronne (na tyle, na ile pozwalają im możliwości), ale również stworzone z wielką dbałością o detale. O dziwo wcale nie umeblowanie jest tutaj numerem jeden, znacznie ważniejsze są artykuły dekoracyjne. Co zatem wybrać?

Dekorujemy pokój dziecka

Fototapety sklep sprzedaje oczywiście przeróżne, lecz coraz więcej modeli dedykowanych jest najmłodszym odbiorcom. Trzeba przyznać, że obecnie projektanci bardzo się starają, aby zagwarantować im wszystko to, co jest najmodniejsze, najbardziej na topie, co wpisuje się  w aktualne trendy w aranżacji przestrzeni w Polsce i na świecie.

Oczywiście kiedy podejmujemy decyzję w sprawie tego, który model  fototapety okaże się być tym właściwym, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Bardzo ważne jest chociażby to, jaka kolorystyka i styl panują na danej przestrzeni. To jednak dopiero początek, musimy bowiem też pamiętać o tym, że zupełnie inne ozdoby zakupujemy do pokoju niemowlaka, inne dla kilkulatka, jeszcze inne natomiast do dziecka w wieku szkolnym. Indywidualne preferencje małego mieszkańca danego pomieszczenia także nie są bez znaczenia. Prócz wymienionych czynników istotnymi są także aktualne trendy w modzie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że świat aranżacji wnętrz zmienia się niczym w kalejdoskopie mamy do czynienia z różnego typu modami. Co dziś polecają specjaliści z branży?

Najmodniejsze wzory fototapet dla dzieci

Oczywiście najbardziej polecane jest wszystko to, co kolorowe i jednocześnie ozdobione ulubionymi dziecięcymi wzorami. Wchodzą tu w grę postaci z bajek, baśni i kreskówek. Superbohaterowie także mają się świetnie, a wzory z nimi w roli głównej rozchodzą się niczym świeże bułeczki (wybierają je dla siebie bowiem dzieciaki w wieku szkolnym).

Jednak nie tylko takie printy cieszą się dziś powodzeniem, pamiętać musimy bowiem także o motywach w stylu skandynawskim. Ten klimat aranżacji przestrzeni bowiem jest od kilku już sezonów niezwykle popularny i jak najbardziej dotyczy tez pokoików dziecięcych. W takim przypadku zastosować należy naturalną, stonowaną kolorystykę (pojawić się powinny szarości i biele, beże oraz branży, które mogę być uzupełnione barwą miętową albo też delikatną żółcią). Nie ma jednak mowy o barwach nienaturalnych, takich., które mocno rzucają się w oczy. Takie właśnie rozwiązanie bardzo często wybierają rodzice dla najmniejszych pociech, chcąc im zagwarantować relaks, odpoczynek i możliwość poznawania świata w pięknym miejscu.

Okazuje się, że i motywy florystyczne będą odpowiednie w pokoju małej dziewczynki, chłopcy zaś wprost przepadają za wizerunkami kosmosu i rakiet kosmicznych w swoich czterech ścianach. Rodzice wybierają również dla sowich pociech egzemplarze z widokiem błękitnego nieba, potrafią one uspokoić i zrelaksować dziecko.

Na szczęście ciekawych wzorów do wyboru ciągle przybywa, stale pojawiają się nowe, bardzo interesujące rozwiązania. Trudno się zatem dziwić temu, że dziecięce pokoiki to dziś przykład designu na światowym poziomie!

Kiedyś i dziś

Na szczęście bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy to pokoiki dziewczynek urządzane były właściwie wyłącznie na różowo, królestwa chłopców zaś na kolor błękitny albo granatowy. Dziś panuje znacznie większa dowolność  w tej kwestii, a pokoje dziecięce bywają szaro-białe z elementami miętowymi, czasem są one urządzone w delikatnych odcieniach żółci, niekiedy pojawia się zieleń czy inne barwy. Wszystko po to, by istniała różnorodność, by każde z dziecięcych królestw było inne.

Nie tylko walory estetyczne

Oczywiście kiedy wybieramy idealną fototapetę do pokoiku naszej pociechy, kierujemy się przede wszystkim kwestią wyglądu. Lecz nie tylko ona powinna nam przyświecać, wszak równie ważne są i walory natury praktycznej. Każdy rodzic będzie na pewno zwracał też uwagę na to, co związane z bezpieczeństwem swojego dziecka. Na szczęście w dzisiejszych czasach te ozdoby naścienne tworzone są w ten sposób, by nie miały żadnego negatywnego wpływu na zdrowie małego mieszkańca. Ważna jest też solidność i trwałość, bowiem zapewne nikt nie pragnie nabywać fototapety na zaledwie kilka miesięcy czy tygodni, ma ona posłużyć znacznie dłużej.

Warto wspomnieć także, że dzisiejsze modele to wysoka jakość wykonania w połączeniu z bardzo przystępną ceną. Nic zatem dziwnego, że tak wielu rodziców wybiera właśnie fototapety, by były one głównymi elementami dekoracyjnymi w pokoikach ich pociech. Każda ozdobiona w ten sposób ściana prezentuje się naprawdę rewelacyjnie! Wiele atrakcyjnych wzorów możemy odnaleźć na stronie https://www.fototap.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *