Shadow

Niepłodność – chorobą cywilizacyjną i plagą XXI wieku

dr_bocian_zestaw_6mcy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że już co szósta para na świecie, ma problem z zajściem w ciążę, w Polsce przyjmuje się że ponad 20 proc. par bezskutecznie stara się o poczęcie dziecka. WHO traktuje niepłodność jako chorobę, a ze względu na jej duży zasięg – nawet za chorobę społeczną i cywilizacyjną. Jak z nią walczyć i czy można się z niej wyleczyć podpowiadają eksperci marki dr Bocian.

Stres, życie w ciągłym biegu, odkładanie decyzji o macierzyństwie na później, niezdrowe odżywianie – to codzienność, która nas otacza i niewątpliwie wpływa na stan zdrowotny naszego organizmu, w tym także na płodność. By wtopić się w cywilizacyjny trend, zdobywamy kolejne szczeble i odhaczamy kolejne pozycje z życiowej listy, takie jak: praca, kariera, mieszkanie, odpowiedni partner i partnerka, zabezpieczenie finansowe i tym samym decyzję o potomstwie zostawiamy na później, po 30. lub 35. roku życia. Przystępując do prób zajścia w ciążę, coraz większa grupa par napotyka na problem niewyjaśnionej niepłodności.

Z niepłodnością mamy do czynienia, gdy para, regularnie starająca się o dziecko, nie może zajść w ciążę przez co najmniej 12 miesięcy. Regularne współżycie płciowe określane przez lekarzy, to 3-4 razy w tygodniu bez stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji.

Kogo dotyka cywilizacyjna niepłodność?

Warto podkreślić, że niepłodność dotyczy kobiet jak i mężczyzn w równym stopniu. Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że niepłodność spowodowana czynnikiem męskim, dotyczy około 40 proc. przypadków niepłodności, około 30-40 proc. to niepłodność, która może leżeć po stronie kobiety, a 20-30 proc. przyczyna niepłodności może leżeć tylko po stronie kobiety, tylko po stronie mężczyzny albo po obu naraz – problem ten nie jest dokładnie zdiagnozowany – wyjaśnia  Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian, pierwszego w Polsce kompletnego zestawu koncepcyjnego dla par starających się o dziecko.

Coraz więcej par decyzję o zajściu w ciążę odkłada na później. Tym samym, przyszli rodzice, zmniejszają szansę na posiadanie potomstwa w ogóle. Ponadto codzienny pęd, przepracowanie, stres spowodowany pracą, a także nieudanymi kolejnymi próbami poczęcia dziecka pogłębiają nasz stan przygnębienia. To wszystko ma niesamowity wpływ na naszą psychikę, funkcjonowanie organizmu i przyczynia się do powiększania problemu niepłodności.

Obciążenia cywilizacyjne mają istotny wpływ na stan naszego zdrowia. Jak podkreślają eksperci – ginekolodzy, w coraz większym zakresie „skutki uboczne” cywilizacji dotykają mężczyzn, u których coraz bardziej pogarsza się jakość nasienia. Od kilku lat wyniki jakości nasienia są szokujące, a normy dzisiaj stosowane, kilkanaście lat temu były uznawane za patologię – tłumaczy Marek Pięta z działu medycznego firmy HAVAC, właściciela marki dr Bocian.

Mężczyźni szczególnie narażeni

Jak pokazują badania, mężczyźni w wieku 25-40 lat mają zdecydowanie gorsze nasienie, niż ich starsze pokolenie. Cywilizacyjne powody męskiej niepłodności to przede wszystkim nadmierny stres, siedzący tryb pracy, zły sposób odżywiania, brak ruchu, nadmiar alkoholu, a przede wszystkim przegrzanie jąder, spowodowane używaniem w samochodach podgrzewanych foteli czy też kładzeniem na kolanach rozgrzanych laptopów.

Niepłodność u kobiet najczęściej jest związana z zaburzeniami owulacji lub dysfunkcją jajowodów, a także stresem i złym odżywianiem. Ponadto kolejne nieudane próby zajścia w ciążę, powodują, że kobiety zaczynają funkcjonować zgodnie z instrukcją – mechanicznie i bardzo stresująco. Co bardzo często przyczynia się do zablokowania psychicznego i jeszcze bardziej potęguje poziomu stresu, obciążenia, że „muszę zajść w ciążę”. Taki stan niestety nie pomaga i przyczynia się do totalnej blokady naszego organizmu. Aby kolejna próba została zakończona powodzeniem, kobiety powinny dać sobie trochę czasu i odpowiednio przygotować organizm na poczęcie dziecka: unikać stresu, dużo wypoczywać, stosować zbilansowaną dietę, wzmocnić się suplementami diety, łykać kwas foliowy i zadbać o aktywność fizyczną.

Jak sobie z tym radzić?

Idealnym rozwiązaniem byłaby diametralna zmiana stylu życia, pracy oraz unikanie stresu. Jednak żyjąc w obecnych realiach trudno tego wszystkiego się pozbyć. Aby przywrócić organizm do formy zaleca się dodatkową suplementację, która wzmocni naszą kondycję i poprawi wyniki naniesienia, a u kobiet odpowiednio przygotuje ciało do zapłodnienia – wyjaśnia Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian, pierwszego w Polsce kompletnego zestawu koncepcyjnego dla par starających się o dziecko.

Obecnie, najlepszym rozwiązaniem jest zestaw koncepcyjny dla par dr Bocian, który zwiększa szansę na poczęcie. W skład paczki dr Bocian wchodzi pięć różnych produktów do stosowania: dla kobiet, dla mężczyzn oraz dla pary w trakcie samego stosunku.

W zestawie dr Bocian znajdują się dwa produkty dla mężczyzn: Androferti i dr Bocian dla Niego – Odnowienie&Rewitalizacja, dwa produkty dla kobiet: Inofolic i dr Bocian dla Niej Odnowienie&Rewitalizacja oraz Pre-Seed – dopochwowy żel nawilżający, który ma na celu przede wszystkim neutralizowanie tak zwanego agresywnego śluzu.

Uzupełnij niedobory

Wszystkie produkty w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian są tak dobrane aby zminimalizować obciążenia cywilizacyjne powodujące niepłodność. Regularne stosowanie w rekomendowanym okresie mogą przynieść poprawę wyników badania krwi na zawartość witamin i składników mineralnych. W przypadku mężczyzn znacząco wpływają na jakość nasienia, a u kobiet neutralizują wrogi śluz i zwiększają szansę na poczęcie dziecka.

  • Androferti poprawia wszystkie parametry nasienia, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Stosowanie produktu regularnie przez okres od 3 do 6 miesięcy zwiększa szansę mężczyzn na zapłodnienie. Androferti jest obecnie najlepiej przebadanym produktem w Europie.
  • dr Bocian dla Niego Odnowienie&Rewitalizacja to suplementy diety opracowany tak aby zwiększyć ilość i jakość nasienia. Składniki w nim zawarte przyczyniają się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy oraz odpowiednio oczyszczą organizm.
  • Inofolic, zawierający m.in.: kwas foliowy, jest suplementem diety skierowany do kobiet starających się o dziecko, przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych. Jest jedynym produktem w Polsce, który ma pozytywne rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i zalecany kobietom chorującym na zespół policystycznych jajników.
  • dr Bocian dla Niej Odnowienie&Rewitalizacja to suplement diety, który ma na celu przede wszystkim przygotowanie ciała kobiety do zapłodnienia, zawiera wyciągi roślinne które mają na celu przede wszystkim ochronę organizmu przed czynnikami zewnętrznymi oraz ochronę DNA, białek i lipidów przed uszkodzeniem oksydacyjnym.
  • Pre-Seed to dopochwowy żel nawilżający, który ma na celu przede wszystkim neutralizowanie tak zwanego agresywnego śluzu u kobiet oraz zwiększa szansę na poczęcie dziecka. To jedyny w Polsce żel rekomendowany przez Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i jest uznawany jako środek zwiększający prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Jak podkreślają lekarze, obecnie nie jesteśmy wstanie zniwelować wszystkich obciążeń cywilizacyjnych, które mają wpływ na naszą płodność. Jeśli, chcemy zwiększyć szansę na poczęcie dziecka powinniśmy zdrowo się odżywiać, minimalizować stres oraz zażywać suplementy, które odpowiednio przygotują organizm na poczęcie dziecka. Wszystkie produkty zawarte w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian są tak dobrane aby działać uzupełniająco i zapewniają wystarczające ilości do uzyskania pozytywnego wpływu na płodność męską i żeńską. Produkty zawarte w paczce dr Bocian uzupełniają witaminy i składniki mineralne organizmu i niwelują zły wpływ cywilizacji, mający wpływ na niepłodność męską i żeńską.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *