Shadow

Manicure hybrydowy ile się trzyma?

Fanki stylizacji hybrydowych najchętniej nosiły by je bez przerwy przez okrągły rok. Taki manicure nie sprawia bowiem większych problemów na co dzień, przez dłuższy czas prezentując się po prostu ślicznie. Jednak przychodzi zawsze moment w którym nawet takie trwałe rozwiązania należy odświeżyć. Niestety, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: ile trzymają się paznokcie hybrydowe. A właściwie jest. Brzmi ona: to zależy. Zależy zarówno od samych użytych produktów, jak i od dokładności z którą pracowała manikiurzystka. Więcej o tych kwestiach piszemy w poniższym tekście.

Co ile można robić paznokcie hybrydowe?

Jedną kwestią jest to, ile wytrzymują paznokcie hybrydowe, zaś drugą to, co ile powinno się robić od nich przerwę. Bo że zapewnienie luki pomiędzy stylizacjami jest konieczne, wiedzą wszystkie dobre kosmetyczki. Ogólne zalecenia mówią o tym, by przynajmniej raz na pół roku odpuścić sobie hybrydy na minimum dwa tygodnie. Czas ten pozwoli naturalnej płytce paznokciowej odpowiednio się zregenerować i uzupełnić utracone, cenne minerały. Uwierzcie, taka przerwa naprawdę mocno się Wam odwdzięczy. Naturalnie spotka się osoby które nieprzerwanie stawiają na hybrydy przez kilka długich lat. Jednak, prosimy, nie bierzcie z nich przykładu. Urlop przyda się także naszym paznokciom.

Jak często można robić manicure hybrydowy?

Oczywiście hybrydy możemy ściągnąć nawet następnego dnia po ich wykonaniu. Jednak zazwyczaj nie po to się w nie inwestuje. Zależnie od jakości użytych kosmetyków, klasy wykonania manicure i tego, jak szybko rosną nasze naturalne paznokcie, odpowiedzią na pytanie: jak często można robić paznokcie hybrydowe, jest okres od dwóch do czterech tygodni. Co zrobić by znaleźć się przy jego górnej granicy? Po pierwsze: używać tylko najlepszych kosmetyków o uznanej jakości. Chodzi tu zarówno o Twój ulubiony perłowy lakier do paznokci, jak i kluczowe preparaty stosowane w trakcie manicure: cleanery, primery, bazy, topy etc. 

Idąc dalej: by pozytywnie wpłynąć na to, manicure hybrydowy ile wytrzymuje, trzeba dokładnie usunąć pozostałości po wcześniejszej stylizacji i dokładnie wygładzić, oczyścić i odtłuścić płytkę paznokciową. Z żadną z tych czynności nie warto się spieszyć: precyzja to tu absolutna podstawa. Kwestia kolejna to pilnowanie prawidłowego czasu utwardzania poszczególnych warstw. Mimo że może nam się na pierwszy rzut oka wydawać, że nawet połowa tego okresu będzie wystarczająca, nie stawiajmy na nią. Producent wie najlepiej ile czasu pod lampą powinien spędzić jego produkt.

I rzecz ostatnia która pomaga wydłużyć czas będący odpowiedzią na kwestię: paznokcie hybrydowe co ile robić. To grubość nakładanych warstw. Najlepsze produkty są na tyle intensywne i dobrze skoncentrowane że w zupełności wystarczy aplikacja cienkiej ich warstwy. Im będzie ona cieńsza, tym jest szansa że dłużej wytrzyma na paznokciu.

Przeczytaj także