Shadow

Leki z ziołowej apteki- czy działają?

Żyjemy bardzo szybko. Nie zwracamy uwagi na to, co jemy i jak jemy. Dochodzi jeszcze do tego stres, którego nie potrafimy odreagować, zanieczyszczone powietrze, wszechobecna chemia i w rezultacie mamy plagę chorób cywilizacyjnych. Czy można się przed nimi ustrzec i jak żyć w tym trudnym świecie?

Postępu cywilizacyjnego nie da się zatrzymać, a niestety to z nim związane jest nasze tempo życia, brak odpoczynku, spożywanie wysoko przetworzonych pokarmów a także konserwanty i różne substancje chemiczne, które stosujemy, na co dzień w bardzo dużych ilościach. To wszystko składa się na nasze codzienne życie i ciężko nam sobie wyobrazić dom bez środków chemicznych do sprzątania czy gotowych dań z supermarketu.

Jeżeli jednak chcemy w zdrowiu dożyć sędziwego wieku i móc cieszyć się pełnią szczęścia, to trzeba się zatrzymać i wprowadzić, choć parę zmian w swoim codziennym życiu. Jedni wybiorą się na spacer, aby odreagować stres w pracy, inni ugotują samodzielnie obiad, zamiast faszerować się niezdrowymi gotowcami, a jeszcze inni wprowadzą do swojej diety i życia naturalne produkty, które kiedyś były w każdym domu.

Oczywiście ziół i naturalnych produktów jest cała masa i nie od razu wprowadzimy je wszystkie do swojego życia, ale stopniowo z dnia na dzień i bez pośpiechu.

W każdym domu na pewno powinny znaleźć się takie zioła ja melisa, pokrzywa, rumianek, mięta i len. Są to produkty wszystkim nam znane i z powodzeniem stosowane niegdyś przez nasze babcie i mamy. Co też niezwykle istotne są one bezpieczne i każdy bez żadnych przeciwwskazań może je stosować. Rumianek i mięta pomogą, gdy boli brzuszek, melisa uspokoi po ciężkim dniu i pozwoli spokojnie zasnąć, pokrzywa oczyści z toksyn a len…Len pomoże na niemal wszystko. Ta czarodziejska roślina ma tyle zastosowań, a tak często o niej zapominamy. Zaparzony len pomoże przy uporczywym kaszlu, przyda się również na kłopoty jelitowe i zaparcia, wzmocni organizm i zapewni spora dawkę cennych minerałów, które są niezbędne dla naszego serca i układu krwionośnego.

Kolejnym ziołem, o którym zapominamy, a który powinien być w każdej domowej apteczce, a właściwie to w każdej szafce kuchennej jest czystek. Bez problemu kupimy go w sklepach zielarskich a także i supermarketach. Wystarczy zaparzyć jak zwykłą herbatkę, aby móc cieszyć się jego magiczną mocą. Wzmacnia organizm, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, oczyszcza z toksyn i metali ciężkich a także pomaga odzyskać siły witalne po chorobie i antybiotykoterapii.

Zioła posiadają cudowne właściwości i powinniśmy z nich korzystać regularnie. Pamiętajmy jednak o tym, że niektóre z nich mają działanie bardzo silne i jest wiele przeciwwskazań do ich stosowania. Zatem gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy, to sięgajmy po te sprawdzone i zupełnie bezpieczne.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *