Shadow

Które kosmetyki naturalne powinny znaleźć się w każdym domu?

Wymiana kosmetyków z drogeryjnych na naturalne do najlepszy prezent, jaki można podarować swoje skórze, włosom i paznokciom. Produkty do pielęgnacji z naturalnym składem powinny znaleźć się w każdym domu. Rozwiązanie to nie należy do drogich, ponieważ w internetowych i stacjonarnych drogeriach dostępne są kosmetyki w przystępnych cenach i z naturalnymi składnikami o wysokim stężeniu.

Składniki naturalne i ich właściwości

            Kosmetyki naturalne charakteryzują się prostym i czytelnym składem. Tutaj nie ma miejsca na dziwnie brzmiące nazwy substancji, o których znaczeniu pojęcie mają wyłącznie chemicy. Naturalne składniki mają doskonały wpływ na wygląd, zdrowie i kondycję skóry, włosów i paznokci. Wśród nich znajdują się:

  • algi morskie – dostarczają duże ilości substancji odżywczych
  • aloes – działanie łagodzące i kojące
  • herbata – wzmacnia i regeneruje, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek
  • pestki i nasiona – wyciągi z nich dostarczają wielu substancji odżywczych, a dodane do kosmetyku w postaci lekko zmielonej czynią go skutecznym peelingiem.

Te kosmetyki warto mieć w domu

Szczególną popularnością wśród kosmetyków naturalnych cieszy się rosyjska seria Babuszka Agafia. Kosmetyki mają nie tylko świetny skład, ale są również w przystępnej cenie. Jakie produkty powinny znaleźć się w każdym domu?

  1. Mydło – bez względu na to, czy mydło jest w płynie czy w kostce, naturalny skład będzie przyczyniał się do nawilżenia skóry. Sztuczne powodują uczucie ciągnięcia, spięcia i suchości, dlatego warto wymienić je na te o naturalnym składzie.
  2. Kosmetyki do pielęgnacji włosów – szampony, odżywki, maski. Wśród składników najlepsze działanie będą miały łopian, żywica sosny długoiglastej, wosk pszczeli, pyłek kwiatowy i ekstrakt z prawoślazu.
  3. Kosmetyki do mycia ciała – nie tylko mydła, ale również peelingi, scruby, które zawierają pączki i nasiona doskonale oczyszczające skórę.
  4. Kosmetyki do pielęgnacji – balsamy, kremy i maski z glinką katomską czy na bazie torfu.
Przeczytaj także