Shadow

Kreatywne zabawki dla dzieci

Kreatywność, wyobraźnia, samodzielne działanie. Rodzice coraz większą uwagę przywiązują do rozwoju w swoich pociechach umiejętności, które przyczynią się do ich nieszablonowego, odkrywczego działania w przyszłości. Rozwijanie kreatywności u dzieci może przebiegać na wiele sposobów i przy użyciu różnorodnych narzędzi. Zabawki kształtujące wyobraźnię dla dzieci są dostępne na wyciągnięcie ręki w wielu wariantach oraz w zależności od zainteresowań malucha.

Mały artysta

Dzieci uwielbiają malować. Nie tylko po kartkach, ale również po ścianach, ubraniach, praktycznie gdzie tylko kredka bądź farba zostawi po sobie ślad. Aby szkrab mógł eksperymentować z umiejętnościami plastycznymi niekoniecznie na domowych meblach, warto ułatwić mu dostęp do narzędzi z pomocą których będzie miał możliwość rozwijania swojej twórczej pasji. Oprócz wszelkiego rodzaju kredek, farbek, pisaków, można również sięgać po mniej tradycyjne jak glina rzeźbiarska, pieczątki, czy zabawki do malowania. Czynności plastyczne przyczyniają się do poprawy zdolności manualnych oraz koncentracji, a także uczą rozpoznawania kolorów.

Szydełkowanie i szycie

Nauka szydełkowania to nie tylko zajęcie dla dziewczynek. Chłopcy również coraz częściej próbują w niej swoich sił. Nie ma w tym nic dziwnego. Podczas szydełkowania, można obserwować postęp swojej pracy, co czyni efekt końcowy tym bardziej satysfakcjonujący. Utrwala to w dziecku cierpliwość oraz umiejętność odraczania przyjemności. Szycie dodatkowo uczy odpowiedzialności oraz samodzielności. Kiedy zniszczeniu ulega ulubiony pluszak, dziecko ma możliwość jego samodzielnej naprawy.

Zestawy konstrukcyjne

Możliwość własnoręcznego skonstruowania swojej zabawki jest wyjątkowo atrakcyjna dla maluchów. Dlatego tak popularne są zestawy konstrukcyjne dla dzieci, jak klocki Lego. Jednak czasami wcale nie trzeba dużo szkrabom, żeby bawić się przez długie godziny. Zwykłe drewniane klocki mogą stworzyć wysoką wieżę, domek, czy tor dla samochodzików. Za kreatywne zabawki dla dzieci mogą posłużyć również kartki papieru z których maluch będzie miał okazję złożyć samolot, lub origami. Tego typu czynności pobudzą w dziecku umiejętność logicznego myślenia, a być może również pasję do konstruowania i tworzenia.

Dziecko potrafi być kreatywne z natury. Do zabawy mogą mu służyć przedmioty codziennego użytku. Warto ułatwić mu dostęp do różnorodnych zabawek, jednak nie można przy tym zapominać, że nawet ich cały pokój nie zastąpi dziecku naszej obecności i wspólnej zabawy.

Przeczytaj także