Shadow

Jaki napój dla niemowlaka?

Kiedy niemowlę pije mleko modyfikowane można a czasem nawet wręcz trzeba wprowadzić dodatkowe napoje. Najczęściej robi się to między 4 a 6 miesiącem życia. Jaki napój najlepiej jest wybrać dla niemowlaka?

Na rynku można spotkać specjalne soczki dla niemowlaków bez dodatku cukru i konserwantów już po 4 miesiącu życia. Ceny są różne – zależy od marki – średnio około 3zł za buteleczkę. Stosunkowo dużo patrząc na pojemność butelki :P, ale co zrobić – dla dzieci wszystko jest drogie.

Skupmy się jednak na tym czy takie soczki są dobre dla naszego bobasa. Jak myślicie? Moim zdaniem wszystko dobre z umiarem. Raz na jakiś czas można kupić dziecku soczek, ale nie podawałabym go codziennie. Mimo, że nie ma tam dodatku cukru, to jest to napój słodki i może negatywnie wpływać na uzębienie dziecka, a także „tuczyć”.

Co, więc podawać niemowlakowi? Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest woda źródlana – nie mineralna choć ta nisko zmineralizowana też będzie odpowiednia. Sama osobiście piję wodę i dziecku też na pewno nie zaszkodzi. Ciężko jest jednak przekonać malucha do picia wody. Jak tego dokonać?

Częstym błędem jest słodzenie wody. Fakt zachęci to malucha do picia, jednak i tak potem nie da się go skusić na zwykłą niesłodzoną wodę. Nie polecam też wód smakowych – szwagierka napaja tym córkę, bo zdrowa woda, a fakt faktem gorsze to niż soczki owocowe. Jak więc namówić niemowlaka do picia?

Grunt to się nie poddawać i powoli przemycać dziecku wodę. Moje chętnie pije ją z łyżeczki – no dopóki nie zorientuje się co to jest 😛 Jak na 4-miesięcznego bobasa to jest już dość cwany 😛 Z kubeczka też parę razy chlipnie. Najgorzej idzie mu z butelki, ale staram się podawać małemu kilka łyczków zawsze przed podaniem mu butelki z mlekiem. O dziwo metody te działają na mojego brzdąca, bo z dni na dzień widzę, że coraz lepiej idzie mu przyswajanie wody 🙂 Polecam więc wypróbować to u siebie 🙂

Co jeszcze można podać maluszkowi do picia, ja z wodą nie idzie lekko? Ja czasem podaję domowej roboty kompot z jabłek lub malin –  bezcukrowy, rozrobiony z wodą. Może waszym maluszkom zasmakuje – u nas picie kompociku idzie nie mniej opornie niż wody 😛

Jeśli macie jeszcze inne propozycje na napoje dla maluchów to zapraszam do komentowania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *