Shadow

Jak zregenerować słabe paznokcie?

Kolorowe, błyszczące, w paski, w kropki i w chmureczki. Żelowe, na tipsie czy hybrydowe, właściwie długo by wymieniać. Moda na kolorowe i sztucznie wydłużone paznokcie jest w naszym kraju na topie już od dłuższego czasu. Paznokcie tak zrobione są ładne, trwałe i nie trzeba ich malować, co kilka dni. Niestety jest też duży a nawet bardzo duży minus tej wygody. Paznokcie regularnie narażane na środki chemiczne zastosowane w lakierach hybrydowych, w primerach i topach są dla nich bardzo szkodliwe. Gdy dodamy do tego jeszcze regularne naświetlania lampą UV to mamy już w pełni niszczycielski obraz, który fundujemy swoim paznokciom.

Nic więc dziwnego, że na wielu forach społecznościowych, jest mnóstwo osób, które pytają jak poprawić stan paznokci? I właśnie w tym artykule zbierzemy różne sposoby na odnowienie płytki paznokcia. Od czego zaczynamy?

Przede wszystkim ograniczamy na jakiś czas ingerencję w płytkę. Zatem rezygnujemy z żeli, hybryd i zwykłych, kolorowych lakierów. Skupiamy się tylko na odnowie.

Po pierwsze musimy zrobić dokładny manicure. Najpierw moczymy dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Następnie odsuwamy skórki i delikatnie opiłowujemy paznokcie. Zabieg ten wykonujemy pilnikiem szklanym lub papierowym, nigdy nie metalowym.

Następnie delikatnie wygładzamy płytkę blokiem polerskim i przystępujemy do zabiegów:

Pierwszy zabieg to moczenie paznokci w podgrzanej oliwie. Takie moczenie powinno trwać przynajmniej przez 5 minut i powinniśmy je wykonywać co dziennie przez 10 dni.

Na wieczór przygotujmy sobie maseczkę z kremu na bazie witaminy A, E i wapnia. Wystarczy nałożyć grubą warstwę kremu zarówno na dłonie jak i paznokcie, założyć bawełniane rękawiczki i tak posiedzieć sobie przez godzinkę.

Co jakiś czas warto wcierać w paznokcie mieszankę ze startej cebuli i czosnku.

Po 10-cio dniowej kuracji oliwą należy pokryć płytkę odzywka do paznokci kupioną w aptece. Najlepsze są takie na bazie cynku i wapnia.

Oczywiście wszelkie prace domowe powinniśmy wykonywać w rękawiczkach, tak aby chronić zarówno skórę dłoni jak i paznokcie. Po każdym umyciu rąk zaleca się stosowanie kremów przeznaczonych do rąk i paznokci. Bez problemu kupicie je w każdej drogerii.

Gdy paznokcie są słabe i się rozdwajają, to ważne również jest wzmocnienie organizmu od wewnątrz. Warto łykać witaminy A+E, cynk a także preparaty ze skrzypu polnego. Konieczne jest również spożywanie dużej ilości warzyw, owoców i produktów nabiałowych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *