Shadow

Jak znaleźć idealną pracę

Określ umiejętności i cechy, których potrzebujesz.

Stosując to podejście, można uzyskać wiele korzyści, np. większą pewność co do tego, że kandydaci posiadają wymagane umiejętności twarde potrzebne w przypadku stanowisk zaawansowanych technicznie albo ocenienie umiejętności miękkich, które mogą okazać się kluczowe dla sukcesu pracownika w dłuższej perspektywie.

Kompetencje miękkie to umiejętności, które nie są mierzalne. Ujawniają się one w zachowaniu pracownika i sposobie, w jaki pełni obowiązki, ale nie sposób ocenić ich na podstawie zdobytych dokumentów. Są to umiejętności o charakterze bardziej osobistym i interpersonalnym.

Zbadaj różne oferty pracy.

Ważne: Wyszukiwarki ofert pracy mają bardzo przydatne narzędzie. Jeśli szukasz pracy w konkretnym zawodzie, np. mechanika samochodowego, możesz ustawić powiadomienia, by otrzymywać tylko takie oferty. Wystarczy, że wskażesz zawód i miejsce, w którym chcesz pracować oraz podasz swój e-mail. Oferty dopasowane do twojego profilu będą przychodzić na wskazany adres e-mail.

Jak podjąć decyzję, którą pracę podjąć W rzeczywistości może być trudniej podjąć decyzję, gdy ma się więcej miejsc pracy do wyboru. Być może trzeba będzie żonglować wieloma ofertami pracy, co może być stresujące. Poświęć czas na ocenę każdej oferty i dokładne porównanie pakietów świadczeń pracowniczych. Nie chodzi tylko o pieniądze – świadczenia i dodatki, które Ci się proponuje, są również ważne, a niektóre z nich można negocjować w ramach oferty pracy.

Oceń swoje CV.

A jak wyróżnić swoje CV? Po pierwsze nie korzystaj z szablonów z popularnych portali – takie CV ma co druga osoba – lepiej stworzyć swoje CV w Canvie bądź programie graficznym – jeśli mamy takie umiejętności. Ciekawym rozwiązaniem jest nagranie elevator pitch, czyli krótkiej formy wideo i dodanie linka do tego wideo w swoim CV.

Przeczytaj także