Shadow

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

przebarwienia

Plamy na twarzy mogą przybierać wiele kształtów i różne rozmiary. Z przebarwieniami rodzimy się albo nabywamy je w trakcie życia, a dużą rolę odgrywa w ich pojawianiu się ekspozycja słoneczna i zmiany trądzikowe podczas dorastania. Czasami stosowanie leków światło-uczulających, a nawet kosmetyki zawierające alkohol – mogą też być przyczyną pojawiania się na naszej skórze przebarwień.

Po pierwsze – zainwestuj w krem wybielający. Dostępny jest w aptece lub drogerii. Rozjaśni on przebarwienia, ale też zahamuje nieco produkcję barwnika skóry, którego nadmiar spowodował plamy.

Po drugie – peeling enzymatyczny, z dodatkiem kwasu glikolowego, który świetnie złuszcza naskórek, a przy okazji pomaga skórze lepiej wchłaniać kremy, a co za tym idzie odżywić ją.

Po trzecie – domowe sposoby na usuwanie przebarwień. Staraj się codziennie rano wcierać w twarz sok z cytryny lub ogórka. Na wieczór zaleca się wcieranie wywaru z natki pietruszki.

Po czwarte – wzbogać dietę w witaminy, które wzmacniają układ odpornościowy i odpowiadają za jej koloryt. Odpowiedzialne za to są witamina „C” i beta karoten oraz kwasy (kwas kojowy, hydroksykwasy) które zmniejszają podatność na przebarwienia i jej ogólny stan. Rozjaśniają również te przebarwienia te, które już się pojawiły.

Po piąte – laser działający na komórki podskórne, produkujące barwnik skóry. Ma on za zadanie pochłanianie nadmiaru barwnika przez promienie.

Po szóste – zabieg mikrodermabrazji, który ściera naskórek za pomocą głowic diamentowych lub korundowych. Zabieg ma podobne działanie jak peeling chemiczny.

Aby zapobiegać powstawaniu przebarwień- profilaktyką jest ochrona przeciwsłoneczna. Zawsze, bez względu na to, jak oceniamy pogodę czy położenie słońca, należy stosować preparaty chroniące przed promieniowaniem UVB i UVA i to najlepiej z jak najwyższymi filtrami. Warto też zastanowić się nad tym, czy ważniejsza jest dla nas brązowa opalenizna czy zdrowa skóra. Wizyty w solarium należy więc najlepiej zredukować do zera, a z kąpieli słonecznych korzystać z umiarem i w odpowiednich godzinach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *