Shadow

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Czas płynie bardzo szybo i nawet się nie spostrzeżemy, a nasza pociecha zaczyna chodzić do przedszkola. Pierwsze stresy, obawy i rozstania, to zarówno dla rodziców jak i dla dziecka dość ciężki okres. Przy odpowiednim podejściu i przygotowaniu, te trudne momenty trwają tylko chwilę i szybko ten przedszkolny czas zaczyna być dla wszystkich prawdziwą frajdą.

Dziecko w przedszkolu się bawi, uczy, nawiązuje nowe znajomości i zawiera pierwsze przyjaźnie. W tym czasie mama idzie do pracy, na zakupy i do przyjaciółki na kawę. Same plusy i jednocześnie taka naturalna kolej rzeczy.

Aby nasz dziecko podczas pobytu w przedszkolu czuło się dobrze, to musi być odpowiednio ubrane. Rano, gdy zaprowadzamy dziecko jest najczęściej o wiele chłodniej, zatem konieczna jest kurteczka i czapka. Pod spodem bluza, koszulka i do tego wygodne spodenki. Obuwie dopasowane do pory roku, sportowe i wygodne. W deszczowe dni warto założyć dziecku kalosze, aby podczas spaceru nie przemoczyło nóżek.

Warto w przedszkolu zostawić drugą zmianę ubrania dla dziecka, na wypadek gdyby się coś zmoczyło lub wybrudziło. Do tego dajemy dziecku dodatkowe obuwie na zmianę, które będzie nosić w przedszkolu. Najlepiej, aby były to tenisówki, lub wygodne, wkładane kapcie.

Pamiętajmy, że w przedszkolu dziecko przebywa wiele godzin i wszystko może się wydarzyć.

Mniejsze dzieci, które w przedszkolu leżakują, muszą mieć jeszcze dodatkowo wygodną piżamkę lub bawełniany podkoszulek i dresowe spodenki na czas drzemki.

Warto, aby dziecko miało zawsze dodatkowe ubranie i aby czuło się wygodnie i komfortowo.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *