Shadow

Jak przygotować skórę do lata?

summer-635247_1280

Wiosna w pełni, czas więc pomyśleć o przygotowaniach do urlopu. Wśród tysiąca obowiązków i spraw nie wolno nam absolutnie zapomnieć o swoim wyglądzie, a w szczególności o kondycji naszej skóry, która musi być na lato odpowiednio przygotowana.

Zazwyczaj w trakcie zimy nieco mniej dbamy o swoją urodę i jest to niestety duży błąd. W rezultacie skóra jest szara, pełna wyprysków, zaskórników i nie wygląda to estetycznie.

Jeżeli jednak regularnie dbamy o skórę, to jej kondycja jest o wiele lepsza, jednak również przed latem wymaga specjalnego potraktowania.

Oczywiście każda z nas pragnie jak najwięcej korzystać latem z kąpieli słonecznych, pragniemy opalić skórę i chcemy wyglądać i czuć się pięknie. Aby jednak korzystanie ze słońca było dla naszej skóry bezpieczne, aby nie dochodziło do poparzeń i powstawania brzydkich przebarwień, to musimy pomyśleć o swoim letnim wyglądzie już teraz.

Przede wszystkim wprowadzamy do diety dużo naturalnych warzyw i owoców, które zawierają Beta- karoten. Tworzy on w naszej skórze naturalny filtr ochronny, który działa podobnie jak ten w kremach. Najwięcej tego cennego pierwiastka znajdziemy w marchewce, warto więc pić naturalne soki i chrupać na surowo to cenne warzywo. Możemy oczywiście sięgnąć też po gotowe suplementy diety, które kupimy w aptece.

Kolejna sprawa to oczyszczenie i wygładzenie skóry. W tym celu musimy regularnie zacząć wykonywać peeling całego ciała i twarzy. Oczywiście do twarzy stosujemy delikatniejsze preparaty niż do ciała. Zabieg wykonujemy dwa razy w tygodniu.

Codziennie natomiast stosujmy balsamy i kremy nawilżające i ujędrniające, które znacznie poprawią kondycję naszej skóry.

Doskonałe efekty osiągniemy poprzez łączne stosowanie kremów, balsamów i masaży do ciała. Możemy masować się również pod prysznicem lub też skorzystać z pomocy profesjonalisty. W gabinetach kosmetycznych jest cała masa zabiegów oczyszczających z toksyn i ujędrniających.

Tak potraktowane i przygotowane ciało na pewno opali się równomiernie i ładnie. Przed wyjściem na słońce należy jednak pamiętać zawsze o zastosowaniu kremów z filtrami, które ochronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *