Shadow

Jak przygotować się do podróży samolotem z niemowlakiem?

Do wakacji jest jeszcze trochę czasu. Jednak na podróże do ciepłych krajów każda pora roku jest dobra! Co prawda, według statystyki możemy zobaczyć, że Europejczycy najczęściej wybierają się do ciepłych krajów w miesiącu wrześniu i październiku. Kto z nas jednak nie ma ochoty na taką podróż w styczniu?

Zatem czas przygotowań do egzotycznych wojaży dopiero przed nami, warto więc zastanowić się wcześniej jak usprawnić ten proces i jak sprawić aby podróż samolotem była dla wszystkich przyjemna i bezstresowa.

 

Podróże samolotem są obecnie dla większości z nas sprawą zupełnie naturalną, jednak gdy przyjdzie nam podróżować z niemowlakiem, to jest to już niemałe wyzwanie. Wiele osób zastanawia się przede wszystkim nad tym, od jakiego wieku można podróżować z małym dzieckiem? Choć tutaj nie ma żadnych ograniczeń prawnych to warto z tą pierwszą podróżą poczekać choć do ukończenia 6-ciu miesięcy przez dziecko. Pamiętajmy o tym, że na małej przestrzeni jakim jest niewątpliwie samolot dość łatwo o złapanie jakiegoś wirusa czy choroby. A jak wiemy małe dziecko nie jest jeszcze w pełni odporne tak jak dorosły, dlatego jest o wiele bardziej narażone.

 

Kolejna sprawa to bagaż i bilet dla dziecka. Tutaj wiele linii lotniczych nie pobiera dodatkowej opłaty za małego pasażera, gdyż podróżuje on na kolanach mamy i nie zajmuje samodzielnego miejsca. Choć odpada kwestia dodatkowych kosztów, to jednak trzeba pamiętać o tym, że małemu pasażerowi nie należy się także bagaż podręczny i wszystkie jego rzeczy musimy zmieścić w naszym bagażu. W przypadku małego dziecka to nieco trudne, gdyż potrzebujemy ubranek na zmianę, akcesoriów do przewijania i karmienia. Warto wiedzieć, że niektóre linie lotnicze pozwalają na dodatkowy bagaż dla dziecka, jednak zazwyczaj dotyczy to droższych linii. Zawsze zatem przy zakupie biletów pamiętajmy o tym aby zapytać, czy możemy coś wziąć dodatkowo dla dziecka i w jakiej ilości.

 

Aby podróż z dzieckiem szybko i miło nam minęła to zabierzmy ze sobą ulubioną zabawkę dziecka, smoczek i butelkę z ulubionym napojem dziecka. Warto również rozważyć podróż nocą, wówczas jest szansa, że dziecko prześpi podróż i nikt nie będzie się zbytnio stresować i denerwować.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *