Shadow

Jak naprawić przyjaźń?

przyjaźń

przyjaźń

Przyjaźń jest ważna w życiu każdego człowieka. Trzeba ją pielęgnować z dnia na dzień. Nie można przestać nagle się starać i zaprzestać spotykania się z przyjacielem czy przyjaciółką. Przyjaźnie kończą się często przez to, że urywa się kontakt przez zmianę otoczenia przez jednego z przyjaciół lub inne nieciekawe sytuacje, które wpływają na relacje między przyjaciółmi. Przyjaźń można naprawić, ale często jest tak, że jest to trudna sprawa. W zależności od tego jaki jest powód zerwania przyjaźni można ją w różny sposób naprawić.

Sytuacja 1.

Przyjaźń zerwana ze względu na zmianę otoczenia przez jednego z was.

Taką sytuację można w bardzo prosty sposób naprawić. Najlepszą metodą jest spotkanie się z drugą osobą i wyjaśnienie sobie dlaczego przestaliście się spotykać. Rozmowa w takiej sytuacji jest najlepsza. Trzeba też częściej się spotykać by odbudować tą zażyłość z czasów wcześniejszych. Ta sytuacja jest do rozwiązania pod warunkiem, że obie strony tego chcą.

Sytuacja 2.

Przyjaźń zerwana ze względu na nieporozumienia

Tutaj również najlepsza jest rozmowa. Wyjaśnienie sobie wszelkich nie porozumień powinno rozwiązać sytuację pod warunkiem, że powiemy całą prawdę na temat tego nieporozumienia. A dodatkowo jest ważne to by nie pozwalać ingerować w wasze relacje osób trzecich, które mogą wam jeszcze bardziej namieszać niż pomóc.

Sytuacja 3.

Przyjaźń zerwana ze względu na zdradę jednego z przyjaciół

Ta sytuacja jest najbardziej bolesna i najtrudniejsza. Odbudowanie przyjaźni po takim czymś jest prawie, że niemożliwe. Jednak można spróbować taką relację poprawić. Przykładowo można spróbować rozmówić się z byłym przyjacielem. Zacząć rozmawiać i postarać się wybaczyć. Nie będzie to łatwe, ale jeżeli ta przyjaźń jest dla was ważna to należy zrobić co tylko się da by przetrwała.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *