Shadow

Jak mieć zdrowe włosy jesienią?

wlosy-jesienia

Jesień to trudny czas dla naszych włosów. Podczas okresu przejściowego między latem a zimą są one narażone na działanie zmiennych temperatur, które osłabiają ich strukturę. Dowiedz się, jak cieszyć się zdrowymi kosmykami w tę niekorzystną dla nich porę. 

Włos ma głos

Kiedy nagle zauważasz, że kondycja włosów uległa pogorszeniu, to niezawodny znak, że w twoim organizmie od dawna brakuje im składników odżywczych, które wspomagają ich wzrost i dobry wygląd. To najwyższy czas na to, by naprawić szkody i doprowadzić fryzurę do dawnej świetności. W aptece znajdziesz wiele suplementów diety, które dzięki regularnemu przyjmowaniu pozwolą ci dostrzec znaczną poprawę.

Co więcej, możesz zdecydować się również na odświeżenie koloru, dzięki czemu ubytki będą mniej widoczne, a ty – dzięki metamorfozie – zapomnisz o przygnębiającej atmosferze jesieni. Aby na czas kuracji zatuszować chwilowe niedoskonałości, sięgnij po farby, które, tak jak piaskowy blond od L’Oreal, zapewnią ci nowy, świeży look dzięki klasycznej tonacji.

Dobrym pomysł to także podcięcie włosów, dzięki czemu będą one wyglądać na zdrowsze.

Domowe spa

To jednak nie koniec zmian, jakich możesz dokonać, by wpłynąć na kondycję twoich kosmyków. Od dziś polub się z kosmetykami przeznaczonymi do intensywnej regeneracji zniszczonych pasm, które znajdziesz w każdej drogerii.

Poza szamponem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji, warto zaopatrzyć się również w odżywkę lub maskę, dzięki którym ochrona kosmyków stanie się kompleksowa.

W przypadku odżywki oraz maski nie powinnaś ich stosować po każdym myciu, ponieważ niepotrzebnie obciążysz osłabione włosy.

Ponadto nakładaj je od połowy długości, tak by produkty nie ingerowały w mieszki włosowe oraz skórę głowy. Im możesz pomóc, stosując kilka razy w tygodniu masaż za pomocą szczotki lub przeznaczonego do tego celu masażera, dostępnego w sklepach fryzjerskich lub wybranych drogeriach. Za jego pomocą pobudzisz cebulki włosów do wzrostu.

Pamiętaj, że jedynie systematyczne dbanie o strukturę włosa może zauważalnie przyczynić się do poprawy ich kondycji, dlatego zamiast narzekać na ich wygląd, zdecyduj się na ich koloryzację, a następnie cierpliwie pomóż im się zregenerować dzięki specjalistycznym kosmetykom.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *