Shadow

Jak golić miejsca intymne?

golenie miejsc intymnych

golenie miejsc intymnych

Czy twoja skóra po goleniu jest podrażniona i boli? To dlatego, że się źle za to bierzemy. Co możemy więc zrobić by była to czynność mniej bolesna i nieprzyjemna? To proste.

  1. Najpierw musimy mocno namoczyć skórę w gorącej wodzie. Pod jej wpływem skóra stanie się miększa, a co za tym idzie, będzie mniej bolała w trakcie depilacji.
  2. Następnie musimy dobrać golarkę dla własnej wygody. Jeżeli chcecie, by depilacja była niebolesna użyj zwykłej maszynki do golenia. To jest najszybszy sposób, lecz efekt utrzymuje się krótko. Włoski mogą zacząć wyrastać już następnego dnia. Zaś jeśli efekt ma być dłuższy to wybieramy golarkę elektryczną, ale musimy uważać czy jest ona zaopatrzona w specjalną głowicę do depilacji okolic bikini.
  3. Kolejnym krokiem jest dobór kremu lub żelu do depilacji. W trakcie wyboru musimy zwrócić uwagę na ich zalety, czyli bezbolesność i długotrwały efekt. Ponad to używając kremu, bądź żelu unikamy wrastania włosków w skórę. Uważać jednak musimy na to, że niektóre kosmetyki mogą uczulać.
  4. Pamiętaj by nie golić się pod włos, gdyż to bardzo podrażnia delikatną skórę. Zawsze depiluj w kierunku porostu włosków.
  5. Po goleniu nałóż na skórę krem aloesowy, który zapobiegnie lub złagodzi podrażnienia i zaczerwienienie.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *