Shadow

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

beauty-1319951_1280

Włosy dodają kobiecie uroku, pod warunkiem, że są zadbane, dobrze dobrane do typu urody, kształtu twarzy i oczywiście tylko wówczas gdy są zdrowe. Jak zatem dbać o swoje włosy aby zawsze były lśniące i zadbane?

Zastanowimy się nad tym aspektem pod kątem włosów przetłuszczających się, gdyż większość kobiet boryka się właśnie z takim problemem.

Najczęściej mamy do czynienia z włosami mieszanymi, czyli tłustymi u nasady a suchymi na końcach. I tutaj potrzeba szczególnego i odmiennego traktowania każdej z tych partii, szamponem do przetłuszczających się myjemy nasadę głowy, a końcówki traktujemy takim do suchych i oczywiście tak samo postępujemy z odżywkami. Stosowanie dwóch kosmetyków jest kłopotliwe gdyż wymaga cierpliwości i oczywiście nakładu czasu, jednak tylko takie traktowanie naszych włosów sprawi, że będą naszą prawdziwą ozdobą.

Włosy przetłuszczające się wymagają częstego mycia i należy to robić nawet codziennie, jeżeli to wymaga sytuacja. Stosujemy przy tym delikatne szampony, które są przystosowane zarówno do włosów przetłuszczających się jak i do częstego mycia.

Pamiętajmy o tym aby unikać obciążania włosów kosmetykami, zatem zrezygnujmy z żeli, pianek czy wosku. W newralgicznych miejscach stosujmy tzw. suche szampony, które pozwalają nam utrzymać nieco dłużej świeżość fryzury bez potrzeby mycia włosów.

Wykorzystajmy również naturę i róbmy naszym włosom płukanki ziołowe. W tym problemie idealna będzie taka na bazie pokrzywy, kory dębu czy też płukanka octowa. Oczywiście stosujemy tylko naturalny ocet jabłkowy, a nie taki spirytusowy. Choć jego zapach jest równie mocny, to nie spłukujmy go, gdyż szybko wietrzeje. Jeżeli zrobimy taką płukankę na wieczór, to przez noc nasze włoski się odżywią, staną się sprężyste, mocne i lśniące, a po zapachu nie będzie nawet śladu.

Ocet jabłkowy dostarczy cebulkom włosa wielu cennych witamin  i minerałów, przy tym oczyści skórę z bakterii i grzybów. To niezwykle istotne, gdyż przy włosach tłustych często mamy również kłopoty z łupieżem, który powstaje w wyniku namnażania się grzybów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *