Shadow

Gdzie na wczasy w Polsce?

gdzie pojechać na wczasy w polsce

gdzie pojechać na wczasy w polsce

Nie wiesz gdzie się wybrać na wczasy w Polsce? Wczasy w Polsce kojarzą się głównie z morzem i górami, natomiast istnieje wiele pięknych miejsc, które warto zwiedzić i zobaczyć w Polsce. Oto kilka propozycji:

Mazury
Pierwszym miejscem, które zaproponuję są Mazury, które kojarzą się nam głównie z dużą ilością wielkich jezior. Jest to główna atrakcja tego miejsca, przyciągająca grono turystów w gorące dni, lecz nie jedyna. Istnieje również wiele atrakcji turystycznych do zwiedzania takich jak zamek krzyżacki w Szczytnie, czy też bunkry w Mamerkach i świątynię staroobrzędowców w Wojnowie.

Jura Krakowsko-Częstochowska
Miejsce, w którym możemy spotkać naprawdę wiele rzeczy do zwiedzania, między innymi zamki i jaskinie, oraz zwiedzić teren Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to również bardzo dobrze ukształtowany teren przyciągający rowerzystów górskich. Wszystkiemu towarzyszy przepiękny krajobraz wyżyn z białymi skałami.

Biebrza
Kolejne bardzo piękne i kolorowe miejsce w Polsce. Rzeka Biebrza to bardzo szeroka dolina wypełniona rozlewiskami wód. Jest to największy bagienny teren w Polsce, w którym zaobserwowano 271 gatunku ptaków, w tym 180 lęgowych. Spokój i cisza oraz piękny krajobraz przyciąga wielu turystów.

Bory Tucholskie
Jest to największy obszar leśny w Polsce oraz tereny malowniczych jezior. Bardzo dużo szlaków rowerowych oraz pieszych. Są również miejsca do zwiedzania, np. ruiny zamku krzyżackiego .

Dolny Śląsk
Dla tych którzy lubią zwiedzać zamki idealnym miejscem na wakacje będą tereny Dolnego Śląska, który obfituje w tego typu zabytki. Piękne i tajemnicze zamki idealnie wpasowują się w krajobraz.

To jest kilka moich propozycji na wczasy w Polsce, myślę że warto zwiedzić je wszystkie, bo zawierają w sobie mnóstwo atrakcji i można spędzić naprawdę udane wakacje.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *