Shadow

Gdzie jechać na weekend?

gadzie pojechać na weekend

gadzie pojechać na weekend

Gdzie jechać na weekend? To pytanie często stawiamy sobie, gdy mamy do wykorzystania parę dni weekendowych. Oto kilka propozycji, na spędzenie długiego weekendu w Polsce.

Zakopane
Wspaniałe miejsce, zarówno do zwiedzenia latem jak i zimą. Czeka nas tutaj świeże górskie powietrze i wiele atrakcji turystycznych. Miejscem, które odwiedzają wszyscy turyści jest jezioro Morskie Oko. Zimą zaś główną atrakcją stają się stoki narciarskie, które są zawsze bardzo dobrze przygotowane do zjazdów.

Bieszczady
Zostając w klimatach górskich warto wybrać się również w Bieszczady, gdzie możemy spotkać naprawdę piękny krajobraz. Jest to miejsce, w którym możemy spotkać połoniny, czyli wysoko położone łąki górskie, obfitujące w roślinność. Jest to miejsce, które zachwyci każdego.

Wrocław
Przejdźmy trochę dalej, do Wrocławia. Miasto samo w sobie jest bardzo piękne i chyba każdy o nim słyszał. Główną atrakcją, którą warto zwiedzić w tym mieście jest Ogród Botaniczny utworzony w 1811 roku i gromadzącym w sobie 7,5 tys. gatunków roślin na obszarze 7 hektarów. Miejsce godne polecenia każdemu.

Mazury
Mazury są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Piękne pejzaże oraz jeziora przyciągają każdego. Jeziora są tutaj główną atrakcją, a dobrze rozwinięta turystyka pozwala na wygodny weekendowy odpoczynek.

Mierzeja Łebska
Ostatnim miejscem, które wam polecę jest Mierzeja Łebska, gdzie główną atrakcją są ruchome wydmy. Są to jedne z najwyższych wydm w Europie. Miejsce to zawiera również mnóstwo atrakcji turystycznych, których nie sposób zwiedzić w jeden weekend.

Istnieje również wiele innych pięknych miejsc w Polsce, gdzie można wybrać się na weekend, a których tutaj nie wymieniono, lecz nie sposób wymienić ich wszystkich.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *