Shadow

Gdzie jechać na weekend w Polsce

weekend-w-polsce

Zbliża się kolejny długi weekend!

A przed nim szereg pomysłów i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Często zadajemy sobie takie pytania: gdzie można miło i aktywnie spędzić swój wolny czas i gdzie jechać na weekend w Polsce?

Do Naszej propozycji należy- Kraków. To miasto tętniące życiem w dzień, ale i również w nocy. Gdzie zwłaszcza młodzi ludzie bawią się w okolicznych pubach, usytuowanych w okolicy centrum.

Dla miłośników sztuki i zwiedzania, Kraków posiada bardzo bogatą ofertę muzeów, zamków, klasztorów, pomników czy zabytkowych kościołów. Do najsłynniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów należą: Kościół Mariacki, Pomnik A. Mickiewicza, Sukiennice, Muzeum Narodowe, Kazimierz itp. Również bardzo ciekawym miejscem są 2 kopce (Kościuszki i Piłsudskiego) na które prowadzą ciekawe i pełne wrażeń szlaki. Te osoby które dotrą na sam szczyt,wynagrodzi przepiękny widok rozpościerający się na Kraków i całą okolicę.

Dla osób lubiących shopping i spędzanie czasu na zakupach- jest kilka bardzo dobrze usytuowanych i zaopatrzonych Galerii. Można w nich nie tylko zrobić udane zakupy, ale i coś smacznego zjeść lub zobaczyć najnowsze kinowe produkcje.

Osoby lubiące spędzać czas aktywnie, mogą pospacerować po mieście na rowerach. W mieście jest bardzo dużo stoisk z możliwością wypożyczenia takiego sprzętu. Na dodatek bardzo sprawnie działa komunikacja miejska, która posiada atrakcyjne ceny dla turystów. Przejazd tramwajem, dla nie jednej osoby to naprawdę atrakcja. Głównie dzieci uwielbiają taki środek transportu po mieście. Na Kazimierzu znajduje się również Muzeum Kolejki Wąskotorowej, gdzie można podziwiać wszystkie pojazdy jeżdżące niegdyś po Krakowie, od ok. XIX wieku.

Świetną atrakcją dla wszystkich jest duży Aqua Park znajdujący się na obrzeżach Krakowa. Gdzie nawet dorośli mogą pozwolić sobie na chwilę zapomnienia i oddać się całodniowemu szaleństwu w wodzie i na zjeżdżalniach. Aqua Park posiada bardzo bogatą ofertę dla swoich klientów i nawet jeśli zapomnieliśmy zapakować strój kąpielowy, to na miejscu z pewnością można coś sobie ładnego kupić.

Niektórzy kochają to miasto za klimat jaki w nim panuje i lubią po prostu godzinami spacerować tajemniczymi uliczkami, przesiadywać na Plantach, obserwować ludzi, turystów i wszechobecne ptaki. Sam Rynek Główny dostarcza nam różnego rodzaju atrakcji i miejsc gdzie można miło i przyjemnie spędzić czas. Ostatnio oddano nawet do użytku publicznego, podziemia pod Sukiennicami i Rynkiem Głównym.

Kraków to również bardzo dobre oferty restauracji i hoteli z których rezerwacją trzeba się liczyć znacznie wcześniej, ponieważ miasto cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród turystów zagranicznych, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają do Krakowa na dłuższe weekendy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *