Shadow

Dlaczego warto pić herbatę?

chamomile-829220_1920

Herbata jest doskonałym trunkiem zarówno na ciepły, jak i chłodniejszy okres. Wiosną czy latem możemy pić zmrożony napój, z kolei gdy nadchodzi jesień oraz zima, to możemy postawić na korzenne herbaty. Mało kto wie, iż herbata ma wiele właściwości, zarówno zdrowotnych jak i kosmetycznych. Poniżej przedstawimy jej zbawienny wpływ na nasz organizm.

Pobudza i orzeźwia.

Najbardziej orzeźwiającą oraz pobudzającą odmianą herbaty jest biała. Powstaje one od razu w momencie zerwania listków z krzewu. Zbiera się je tylko i wyłącznie wiosną, ponieważ w tym czasie są najświeższe. Bardzo często krzewy, które są przeznaczone do wytworzenia białej herbaty są chronione przed słońcem w taki sposób, aby roślina wytwarzała jak najmniej chlorofilu.
Ponad to biała herbata zawiera sporo polifenoli, tak naprawdę najwięcej ze wszystkich odmian. Napar ten powoduje to, iż jest nam dostarczana bardzo duża dawka witaminy C, jak i teiny. Dzięki temu osiągamy pobudzenie przez cały dzień. Napój ten gasi w sposób idealny pragnienie, a już zwłaszcza w formie mrożonej.

Zachowanie młodości oraz urody.

Każda z nas chce cieszyć się urodą, która będzie zachowana przez kolejne lata. Dlatego ćwiczymy, zdrowo się odżywiamy i pijemy dużo wody. Pamiętajmy, iż odpowiednio dobrana herbata może zdziałać cuda i pomóc nam w naszej walce o piękny i przede wszystkim zdrowy wygląd.
Zielona herbata powstaje z świeżo zerwanych liści, które nie są poddawane procesowi fermentacji. Sprawia to to, iż zachowuje bardzo dużo polifenoli, jak i innych składników.
Zielona herbata nazywana jest jako „eliksir młodości” i nie został tak nazwany od parady. W naparze tym możemy bowiem znaleźć bardzo dużą dawkę antyoksydantów, a zwłaszcza katechin. Wspierają ona walkę organizmu w wolnymi rodnikami. W rezultacie tego dochodzi do spowolnienia procesu starzenia się, jak i zapobiegamy wielu bardzo niebezpiecznym chorobom.
Zielona odmiana herbaty jest również wykorzystywana w całej branży farmaceutycznej, jak i kosmetycznej. Zanim jednak zdecydujesz się sięgnąć po drogie kosmetyki, to postaraj się sama wykorzystać herbatę w domu. Dobrym sposobem jest na przykład robienie okładu na oczy.

Herbata wspomaga walkę ze zbędną ilością kilogramów!

Tak naprawdę nie ma co wierzyć w diety, które mają zdziałać cuda. Warto przed posiłkiem wypić filiżankę czerwonej herbaty, ponieważ zawiera ona bardzo dużą ilość garbników i przez to pozytywnie wpływa na pracę naszego żołądka, jak i na wydzielanie żółci przez trzustkę.
Czerwoną herbatę nazywa się także „pogromcą tłuszczów:, gdyż działa pobudzająco na nasz metabolizm i tym samym – pomaga w przetwarzaniu kalorii w energię.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *