Shadow

Dieta pudełkowa rozwiązanie, które uratuje nie tylko Twoją sylwetkę

Dieta pudełkowa wielu osobom nadal kojarzy się z czymś nieosiągalnym. Prawda jednak jest tak, że coraz więcej firm cateringowych zakłada swoje oddziały nawet w małych miejscowościach. Właśnie dlatego przez zbyt pochopną rezygnacją z tego udogodnienia lepiej najpierw dobrze zapoznać się z tematem.

Dieta pudełkowa – niesamowita oszczędność czasu

Największa zaletą tego rodzaju rozwiązania cateringowego jest fakt, iż znacząco wpływa ono na organizację dnia. Dieta pudełkowa cechuje się tym, że klient zleca firmie nie tylko wykonanie pełnowartościowych posiłków, ale także ich dostarczenie pod wskazany adres. Dzięki temu oszczędza sporo cennego czasu, który musiałby przeznaczyć na ułożenie menu, zrobienie zakupów spożywczych i na końcu przygotowanie posiłku. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim dla osób zapracowanych, które by przygotować pełnowartościowy posiłek musiałyby wstawać przed świtem. Niesamowitym udogodnieniem dieta pudełkowa jest także dla pracujących rodziców małych dzieci tutaj. Zamiast spędzać czas na gotowaniu mogą go poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami. Mimo to nie będą zmuszeni korzystać z dań typu fast food. W zamian opisywany catering dostarczy im zbilansowane dania, które zapewnią odpowiednią dawkę energii na cały aktywny dzień.

Dieta pudełkowa – wady?

Dieta pudełkowa ma tak swoich zwolenników jak i przeciwników. Ci drudzy zarzucają jej monotonność dań jak i zbyt wygórowaną cenę za usługi. By nie narzekać na te parametry należy najpierw dobrze zapoznać się z tematem. Monotonność dań? Wszystko kwestia indywidualnych ustaleń z firmą przygotowującą tego rodzaju usługi. Cena? To kwestia bardzo indywidualna. Jednak należy wziąć pod uwagę, że w jej skład wchodzą nie tylko same produkty, z których zostały wykonane dania. Doliczyć jeszcze należy energię potrzebną do ich wykonania, czas pracy kucharzy i dietetyków, a także koszta dowozu. Niepoliczalna jest tutaj wyżej opisana oszczędność czasu.

Dieta pudełkowa – gdzie jej szukać?

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku. Firmy cateringowe cały czas pracują nad powiększeniem swojej siatki punktów. Analizują one rynek, co daje pogląd na miejsca, w których warto byłoby otworzyć kolejny oddział. Tzw sieciówki to nie jedyne rozwiązanie. Na rynku ze sporym powodzeniem funkcjonują również małe firmy stawiające przede wszystkim na jakość swoich usług. Ich zakres działania zazwyczaj jest ograniczony do jednej miejscowości. Ewentualnie także obszaru znajdującego się najbliżej niej. Warto w trakcie swoich poszukiwań zwracać uwagę na takie działalności. Wszystkie te firmy należy jeszcze poza ich obszarem działania sprawdzić pod względem oferty. Jedna dieta w katalogu to zdecydowanie za mało. Powinny się tam znaleźć różnego rodzaju rozwiązania trafiające w gusta najbardziej wybrednych użytkowników. Większość firm oferuje dietę pudełkową dla wegetarian, wegan, jednostek nietolerujących jakich substancji spożywczych, a także dla osób, które po prostu chcą się zdrowo odżywiać, bez konkretnych preferencji. Można to sprawdzić np. tutaj . Firmy takie jak ta oferują różnego rodzaju diety o zróżnicowanych wartościach kalorycznych. Można także wybrać ilość posiłków, która ma być dostarczana pod wybrany adres.

Przeczytaj także