Shadow

Czy suplementy pomagają w odchudzaniu?

Każda z nas chciałaby być szczupła i piękna jak modelki z tytułowych stron wszystkich czasopism. Choć niby wiemy, że większość z nich w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej i również tak jak my posiada mnóstwo wad, to jednak wciąż dążymy do doskonałości i pragniemy wyglądać lepiej. Nic w tym złego, pod warunkiem, że zachowamy w tym umiar i zdrowy rozsądek. Zastanówmy się zatem wspólnie, czy reklamowane suplementy diety pomogą nam w uzyskaniu wymarzonej sylwetki?

Reklamy w każdy dzień bombardują nas setkami produktów, dzięki którym szybko i bez ćwiczeń schudniemy. Z drugiej zaś strony mamy dietetyków i trenerów, którzy twierdzą, że bez odpowiedniej diety i dawki ruchu nigdy nie uda nam się uzyskać szczupłej sylwetki. Kto zatem ma rację?

Racja jest oczywiście w połowie, bowiem prawdą jest, że zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna są podstawą w uzyskaniu szczupłej sylwetki. Prawdą też jest, że niektóre z suplementów diety pomogą nam w szybszym uzyskaniu rezultatów. Musimy tutaj jednak pamiętać o tym, aby wybierać te suplementy po wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Choć suplementy diety dostaniemy bez recepty w każdej aptece, to jednak, aby zadziałały na nasz organizm i przyniosły oczekiwane rezultaty, to muszą być odpowiednio dobrane konkretnie pod nas.

Osoby, które dużo ćwiczą muszą uzupełniać niedobory witamin. Zatem konieczne dla nich będą wszelkie preparaty witaminowe, które wzmocnią i dotykowo będą oczyszczać z nadmiaru toksyn. Dodatkowo powinni wybrać suplementy z L- karnityną, która wzmocni naszą wydolność i doda sił do ćwiczeń.

Wszyscy, którzy mają problemy z opanowaniem chęci na słodkie, powinni sięgnąć po suplementy, które zawierają chrom. Uspokoi on nieco naszą gospodarkę hormonalną, skoki cukru i chęć na podjadanie słodkich przekąsek z czasem zniknie.

Dla wszystkich odchudzających polecane są wszelkie suplementy, które ograniczą wchłanianie tłuszczów i nie pozwolą mu się odkładać w organizmie. Osoby, które narzekają na duży brzuch i tzw. boczki, koniecznie muszą wprowadzić suplementy z błonnikiem. Przyspieszy on przemianę materii i podkręci nasz metabolizm.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *