Shadow

Czego jeszcze nie wiesz o maseczkach do twarzy?

sunblock-1461397_1920

Maseczki kosmetyczne są produktem, do którego warto jest się przekonać. Preparat, jeśli ma naprawdę dobrze dobrane składniki aktywne, potrafi zdziałać natychmiastowe efekty.
Maseczki posiadają bardzo dużą zawartość składników aktywnych skoncentrowanych. Pozwala to na to, aby osiągać szybkie oraz od razu widoczne rezultaty. Z drugiej jednak strony jest powodem tego, iż nie można używać ich zbyt długo, ponieważ pojawią się rezultaty odwrotne do tych, które mieliśmy na myśli.

Jeżeli jesteśmy na przykład posiadaczkami tłustej cery, to nadmierne użycie maseczki może skutkować jej przetłuszczeniem, a efektem tego jest łojotok. Działanie maseczek zależne jest w głównej mierze od ich składu. Mogą mieć działanie odżywiające, oczyszczające, liftingujące, pobudzające czy rozgrzewające. Stosować je można nie tylko na twarz, lecz również na szyję i dekolt. Dzięki temu, że preparat głęboko ingeruje w skórę, to widać wizualnie efekty przez bardzo długi okres czasu.

Jak należy stosować maseczki?

Jeżeli pragniemy zwiększyć skuteczność działanie maski, to powinniśmy zastosować ją wieczorem przed tym, jak położymy się spać. Skóra wówczas przygotowuje się do dużej regeneracji, rozluźnia się i jest w stanie pochłonąć większą dawkę substancji aktywnej. Zanim preparat zostanie nałożony, to musimy idealnie oczyścić naszą cerę. Maseczki opłaca się stosować podczas gorącej kąpieli, ponieważ wysoka temperatura wpływa na powiększenie porów i preparat lepiej się wsiąka. Stosujmy maseczki zgodnie z zaleceniami, jakie sugeruje nam producent. Niektóre wchłaniają się same, inne należy zostawić do zaschnięcia. Nie należy używać maseczek w okolicach oczu oraz ust, ponieważ w tych rejonach skóra jest bardzo wrażliwa.

Dla kogo maska?

Maseczka może być podzielona ze względu na to, jakie pełni funkcje, jak powinna być rozprowadzana oraz – jaka jest jej konsystencja. Wyróżnia się maseczki nawilżające, oczyszczające, liftingujące albo rozpulchniające. Dostępne są w formie miękkiej – ich nadmiar usuwa się wacikiem oraz twarde, które tworzą na twarzy efekt skorupki.

Stany zapalne.

Maseczkę zazwyczaj zostawia się na twarzy na okres od dziesięciu do dwudziestu minut. Po usunięciu skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej rozświetlona. Etap, który powinien być kolejny, to nałożenie kremu specjalnie dobranego do skóry. Maseczki są naprawdę strasznie skuteczne, jednak czasem nie powinniśmy ich stosować. Jeżeli posiadamy rozległe blizny, alergię, stany zapalne skóry czy oparzenia – wszystko to wskazuje na to, że musimy zaniechać nakładania tego typu preparatów.

Kobiety wprost uwielbiają dbać o swój wygląd. Jeśli pragniemy, aby nasza cera zachowywała zdrowy wygląd przez dłuższy okres czasu, to musimy nauczyć się o nią odpowiednio dbać. Niekoniecznie trzeba od razu udawać się do kosmetyczki. Możemy postawić na trochę tańsze zabiegi, które również są skuteczne. W sklepach jest cała masa maseczek, więc posiadaczka każdego typu cery, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *