Shadow

Co kryje się w kremie – 7 rodzajów najważniejszych składników kremów

Kremy stosujemy niemalże codziennie. Nie ma znaczenia, czy mowa tu o kremach do rąk, czy twarzy. Jednakże działanie kremów, ich konsystencja czy zapach – to wszystko zależne jest od tego, co dokładnie w danym kremie się znajduje. Przyjrzyjmy się zatem, jakie składniki pojawiają się w kremach niemalże zawsze i za co dokładnie odpowiadają.

Woski Sasol Wax GmbH

Wydawać by się mogło, że zastosowanie w kremie wosków, które są przeznaczane do produkcji świec, może być pomysłem absurdalnym. Tymczasem, okazuje się, że wcale tak nie musi być. Wosk SasolWax Gmbh, mimo iż jest stosowany do produkcji świec, dzięki swoim właściwościom, także może zostać wykorzystany do produkcji kremów. Będzie on w dużej mierze odpowiadał za konsystencję kremu oraz jego wchłanianie. Nie ma on wpływu na zapach kremu.

Wazeliny i oleje białe SasolWax GmbH

Kolejnym, nie mniej popularnym od wosków, składnikiem kremów są różnego rodzaju oleje. Oleje SasolWax GmbH w dużej mierze wpływają na to, jak dany krem wchłania się w naszą skórę. Po cześć też, będą one definiowały jego właściwości. Tego rodzaju oleje, najczęściej bowiem spotykamy w kremach natłuszczających. Wpływają one też na samą konsystencję kremu, są jednak niemalże całkowicie bezwonne.

Krzemionki koloidalne Evonik

W skład każdego kremu, wchodzić musi koloid. Dlatego też, tak ważne jest to, aby zadbać o to, by w składzie surowców do produkcji kremów, znalazły się np. krzemionki koloidalne Evonik. Będą one odpowiadały, w procesie produkcji, za to, by pozostałe składniki kremów dobrze się ze sobą łączyły. Nie mają one zapachu, wpływają poniekąd na konsystencję kremu. Wynika to z faktu iż posiadają właściwości łączące.

Oleje roślinne, masła i woski naturalne

W kremach natłuszczających, szczególnie tych, które mają chronić naszą skórę przed działaniem niskich, lub tez bardzo wysokich temperatur, nie może zabraknąć wosków, maseł czy olejów roślinnych. Będą one po części odpowiadały za funkcję, jaką konkretny krem ma pełnić (odżywiać, nawilżać lub tez natłuszczać). Mogą w nieznaczny sposób wpływać na zapach kremu, szczególnie, jeśli mówimy o masłach. To jednak także może przyczynić się do atrakcyjności danego kremu – wszak każdy z nas lubi, jak krem ładnie i przyjemnie pachnie.

Oleochemikalia i emolienty

Nie możemy mówić o stworzeniu wysokiej jakości kremu – niezależnie od jego funkcji, jeśli nie skupimy się na tym, aby w jego składzie znalazły się emolienty. Będą one regulowały procesy, które powstają na etapie tworzenia kremu. Emolienty będą łączyły ze sobą pozostałe składniki kremu, a co za tym idzie, także wpływają na jego konsystencję oraz to, jak krem się wchłania. Emolienty, są pozbawione zapachu więc nie będą one tym samym wpływały na zapach kremu, do którego produkcji zostały zastosowane.

Eksfolianty oraz glinki kosmetyczne

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz krem działał np. przeciwzmarszczkowo, warto pomyśleć o dodaniu do niego glinek kosmetycznych, jak również eksfoliantów. Glinki kosmetyczne, stosowane także przy produkcji maseczek, zawierają właściwości wygładzające. Z reguły są bezwonne, choć zdarzają się wyjątki. Eksfolianty są zupełnie bezwonne.

Surfakanty, gliceryny i bazy mydlane

Niektóre kremy, mają bardzo szerokie właściwości. Z tego też powodu, dodawane są do nich różnego rodzaju bazy mydlane – także zapachowe. Kremy, które będą zawierały w sobie takie właśnie bazy, będą miały właściwości oczyszczające, zaś te, w których będziemy mieli większą zawartość gliceryn, będą odznaczały się właściwościami natłuszczającymi a także ochronnymi. Surfaknty z kolei będą skutecznie spajać ze sobą te właśnie elementy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *