Shadow

8 sposobów na płaski brzuch

płaski brzuch

W powietrzu już powoli czuć wiosnę. Coraz częściej więc myślimy o swoim wyglądzie i o zrzuceniu nadmiaru kilogramów, które nagromadziliśmy w leniwych, zimowych miesiącach.

Bardzo częstym problemem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest nadmiar kilogramów w okolicach brzucha i tzw. oponka. Często spędza nam ten problem sen z powiek i tak naprawdę nie wiemy jak sobie z nim poradzić.

Niektórzy wykonują setki brzuszków, a gdy widzą, że nie daj eto rezultatu, to odpuszczają i wciąż marzą o płaskim brzuchu. Zastanówmy się zatem nad tym, czy jest możliwe pozbycie się tkanki tłuszczowej tylko z brzucha?

A no niestety nie da się. Trzeba działać kompleksowo, na cały organizm i dopiero wówczas będziemy widzieć efekty. Tysiące brzuszków nic nie dają, gdyż w ten sposób tworzymy mięśnie a nie spalamy tłuszcz. Dodatkowo mięśnie są przykryte tłuszczem, więc ich wcale nie widać.

Poniżej 10 sposobów na płaski brzuch:

  1. Wprowadzamy zdrową dietę: spożywamy dużo warzyw i owoców, które dostarczają mnóstwa witamin i błonnika. Do tego chudy twaróg, ciemne kasze, bakalie, chude mięso i oczywiście tylko ciemne pieczywo. Do tego duże ilości wody niegazowanej, która oczyści organizm z toksyn.
  2. Regularnie uprawiamy jakiś sport: bieganie, pływanie, jazda na rowerze lub rolkach. Każdy niech wybierze dyscyplinę, która sprawia mu przyjemność, tak aby ćwiczyć regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu.
  3. Po dwóch tygodniach regularnych aerobów dołączamy ćwiczenia siłowe na poszczególne partie mięśni i oczywiście nie zapominamy też o takich na brzuch.
  4. Pamiętajmy o tym, aby zmieniać co jakiś czas ćwiczenia, gdyż mięśnie szybko się przyzwyczajają i nie będzie widać efektów.
  5. Stosujemy masaże na ciało, a w szczególności pamiętamy o brzuchu.
  6. Pamiętamy o regularnym stosowaniu kosmetyków ujędrniających i przyspieszających odchudzanie.
  7. Domowe sposoby dbania o skórę wspomagamy masażami i zabiegami w gabinetach kosmetycznych. Idealnie sprawdzi się masaż próżniowy lub wprowadzanie kosmetyków ultradźwiękami.
  8. Szybkie efekty swojej pracy zobaczymy wówczas, gdy wszystkie te elementy wprowadzimy jednocześnie i gdy regularnie będziemy je stosować. Pamiętajmy też o tym, że tkanka tłuszczowa zaczyna się redukować dopiero po około 30 minutach, zatem ćwiczenia aerobowe powinny trwać przynajmniej 40 minut.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *